KONST / Litografier / Färglitografi 13846057
nr 1384 6057
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 141/350, daterad 1991, Komposition, 45x52, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 mars 2021
kl 19:03:13
11/3 09:46:39
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg